W roku 2024 zapraszamy wszystkich uczniów Czwórki do udziału w szkolnym projekcie mającym na celu upamiętnienie trzech ważnych twórców, którzy stali się patronami tego właśnie roku.

Gazeta
Bohaterem marca był Marek Hłasko, który w tym roku obchodziłby swoje 90. urodziny. Zachwycał niepowtarzalnym stylem i z literacką bezczelnością sprzeciwiał się obowiązującym normom. Uznano go za najważniejszy głos młodego pokolenia, stał się idolem młodzieży i symbolem buntu.

Zadaniem uczniów było napisanie krótkiej wypowiedzi lirycznej rozpoczynającą się od słów Marka Hłaski – do wyboru podanych było kilka cytatów. Tematem wiersza należało uczynić bunt współczesnego młodego pokolenia. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że autorkami zwycięskich prac są uczennice klasy 2d – Anna Michałowicz oraz klasy 3d – Kinga Jażdżewska. Wiersze pojawią się na honorowym miejscu w kąciku działań kulturalnych uczniów Czwórki.

Bohaterem kolejnego miesiąca jest Melchior Wańkowicz, jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy, ojciec reportażu. Idąc jego śladem, należy stworzyć stronę z gazety okolicznościowej „Kazimierzowskie Wieści” (wersja odręczna lub skład komputerowy) z reportażem lub felietonem dotyczącym życia szkoły albo wywiadem z wybraną osobą związaną ze szkołą (może to być absolwent – członek rodziny). To działanie wpisujące się w obchody 70-lecia Czwórki. Prace można oddawać w sali 205 do 20 maja.