A gdyby tak wpasować się w ramy wybranego obrazu i wystylizować na Damę z łasiczką, Dziewczynę z perłą czy nawet cały Hołd pruski? Kolejna odsłona konkursu „Żywe obrazy” czeka na chętnych – nie tyle koneserów dzieł sztuki, ile twórczych, pomysłowych i z lekka szalonych. A takich artystów w „Czwórce” nie brakuje…

Co trzeba zrobić, by zawalczyć o uznanie komisji, szkolną sławę – choć też i światową, bo social media docierają nawet na Wyspy Owcze, fanklub miłośniczek / miłośników dzieł sztuki? Teoretycznie to proste – trzeba bowiem zrekonstruować arcydzieło malarstwa. W tej realizacji liczą się poza, ubiór, mowa ciała, rekwizyty oraz zgranie kolorów i światła z oryginałem. W praktyce udział w konkursie wymaga precyzji, malarskiego widzenia oraz odwagi. Zapraszamy wszystkich Czwórkowiczów do udziału w II edycji. Zdjęcie pierwowzoru malarskiego wraz z żywym obrazem należy przesłać do końca kwietnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się już na Waszych mailach.

Dzięki podjęciu wezwania będziecie mogli połączyć przyjemne (przebieranki i dobrą zabawę) z pożytecznym (czyli doskonaleniem wiedzy dotyczącej kompozycji dzieła malarskiego i fotograficznego). Prace oceni Komisja Bardzo Dobrego Smaku i Bystrego Oka, biorąc pod uwagę: wierne odwzorowanie oryginalnego obrazu; użycie rekwizytów, kostiumów, dopasowanie tła oraz wartość artystyczną fotografii.

Podsumowanie konkursu - 15 maja. Nadesłane realizacje będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w szkole. A prezentowane zdjęcia to wynik pracy zeszłorocznych laureatek: Zuzanny z klasy 4d i Oliwii z klasy 3d.

Bądźcie jak Rembrandt i Matejko razem wzięci! Powodzenia!

  

IMG 50%

IMG 3155

 IMG 3157

 IMG 3156