W dniu 11.10.2022 r. Miasto Bydgoszcz, Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, zorganizował XXVII Forum Ochrony Środowiska. Młodzież z klasy 3E wzięła udział w tej imprezie.

Forum odbyło się w sali sesyjnej Ratusza, gdzie nasi uczniowie mogli zapoznać się z ciekawymi prelekcjami na temat czystego powietrza, przygotowanymi przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uwieńczeniem Forum był Turniej Wiedzy Ekologicznej, w którym nasza drużyna nie miała sobie równych. Jako szkoła zajęliśmy pierwsze miejsce, zdobywając bon o wartości 1000 złotych. Uczniowie naszego liceum zostali sklasyfikowani na miejscach od drugiego do szóstego. Cała piątka znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych, a byli to: Oliwia Bilicka, Mikołaj Brakowski, Maja Gołębiewska, Wiktoria Taczkowska oraz Julia Tokarz.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu świata, przyrody oraz tajemnic ochrony środowiska.

 

BRAWO!!!

 

konkurs eko