LOGO NPRC

 

 

Czytanie to nie tylko przyjemność, przy której można stracić poczucie czasu. Czytając możemy poznawać, to co nieznane, możemy rozwijać się i wzruszać, inspirować się i odpoczywać. Dzięki książkom lepiej poznajemy siebie i innych, poszerzamy własne horyzonty i wzbogacamy nasze życie.

 

 

Wszystkiego tego doświadczamy codziennie. A niecodziennie? A niecodziennie spojrzeliśmy na książkę i czytanie za sprawą Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Projekt ten realizowany w naszej szkole dobiega końca. Przyszedł czas na podsumowania.

 

Uczniowie wzięli udział w kilku projektach i akcjach czytelniczych. Nie mieli jeszcze okazji wypożyczyć książek zakupionych z dotacji NPRCz, ale możemy zapewnić, że książki cierpliwie czekają na swoich czytelników. Udało nam się zakupić 472 książki. Są to powieści, poradniki, książki popularnonaukowe i beletrystyka. Po powrocie do szkoły serdecznie zapraszamy na ucztę czytelniczą.

 

 

Dziękujemy za niezwykle kreatywne pomysły na promocję czytania i książki. To dla nas ogromna satysfakcja, że uczniowie, mimo trudnej sytuacji, potrafili poświęcić swój czas na wykonanie dodatkowych zadań. Jesteśmy przekonane, że pomysły ”Czwórkowiczów” jeszcze niejednokrotnie pozytywnie nas zaskoczą i sprawią przyjemność.

 

 

Wszystkie prace przygotowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły w zakładce: ”Biblioteka szkolna/ Salon Kulturalny”, na platformie Teams, jak również na fanpage'u "Czwórka - włącz wyobraźnię".

 

 

Czytajmy! To działa, niezależnie od czasu i miejsca.