Już 9 grudnia 2020 roku, po raz pierwszy historii naszej szkoły odbędzie się Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. Jest to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka, która zrodziła się...w Polsce.

Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty International. Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2019 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 6,6 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisano 370 669 listów w prawie 800 miejscach w całym kraju.

Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie Amnesty International otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane.

Wierzymy, że na koniec tego specyficznego, pandemicznego roku Maraton odniesie sukces i przy okazji da nam wszystkim nadzieję na poprawę sytuacji i lepsze jutro, rozumiane w bardzo szerokim kontekście.

Organizatorami Maratonu Pisania Listów w szkole są:
Pani Maria Cabaj
Pani  Agata Frątczak
Pan Piotr Łabenda