W tym tygodniu nauczyciele bibliotekarze zapraszają 

do wspólnej zabawy i celebrowania Święta biblioteki szkolnej.

 

Przygotowaliśmy dla Was:

 1. Spotkanie z panią Elżbietą Kamińską-Zielińską – córką wybitnego pisarza, dramaturga i dziennikarza, związanego przez całe życie z Bydgoszczą. – Jerzego Sulimy-Kamińskiego. 
  Z czym kojarzy Ci się „Most Królowej Jadwigi”?.....Pewnie z miejscem w Bydgoszczy. Ale to także tytuł książek Jerzego Sulimy-Kamińskiego –  pisarza, który postawił  sobie za cel przekazanie kolejnym pokoleniom wiedzy i niezaprzeczalnej miłości do swojej małej ojczyzny. 
  Bydgoska trylogia „Most Królowej Jadwigi” obejmowała trzy okresy  w dziejach miasta: późne lata 30. aż do wybuchu II wojny światowej, okres okupacji niemieckiej i lata powojenne, po rok 1951.

 1. Akcję czytelniczą „Przerwa na książkę”
  Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do częstego odwiedzania biblioteki – na półkach z nowościami każdy znajdzie coś dla siebie. 
  Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do częstego odwiedzania biblioteki – na półkach z nowościami każdy znajdzie coś dla siebie. 
  Zachęcamy też do przeglądania półek boocrossingowych oraz regału z czasopismami. Wykorzystajcie szkolne przerwy na znalezienie fajnej lektury lub ciekawego artykułu.

 2. Quiz – „Zgadnij kto to? Czyli pisarze w karykaturze”
  Zabawa w zgadnij kto to. Należy odgadnąć  nazwiska polskich pisarzy, których wizerunki przedstawione są w formie karykatur.

 1. Akcję biblioteczną - Skrzynka marzeń i życzeń czytelniczych
  Poszukujesz książki? Nie ma jej na półce?! Wrzuć swoją propozycję do skrzynki! Za jakiś czas sprawdź, czy życzenia się spełniają! 
  Na kartce wpisz autorów lub tytuły książek, które chcecie polecić innym lub które chcielibyście, aby znalazły się  na półkach naszej biblioteki.

 


Pamiętajcie, że nasza biblioteka to miejsce przyjazne, bezstresowe, pozwalające przyjemnie spędzić czas, a dla osób aktywnych – integrujące, umożliwiające rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Odwiedzajcie bibliotekę, nie tylko od Święta J