Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Tegoroczny DBI odbędzie się we wtorek 9 lutego 2021 r. pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu”.

Z ogromną radością pragniemy zakomunikować, że biblioteka szkolna otwiera swoje drzwi dla czytelników – uczniów, rodziców, nauczycieli. A za drzwiami biblioteki czekają książki na wszystkich chętnych, potrzebujących, zainteresowanych i  stęsknionych. Każdy może wybierać  spośród lektur, powieści, poradników, książek o miłych i trudnych tematach, dla nauki i rozrywki.

Z powodu epidemii większość wydarzeń kulturalnych przeniesiono do sieci. My także musieliśmy zmienić formę spotkań z pisarzami i poetami, których twórczość, osobowość  i pasja jest warta poznania. A fakt, że wszyscy pochodzą z naszego miasta podkreśla ważność tych spotkań.

 Projekt "Czytać można wszędzie"

Projekt „Czytać można wszędzie”. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęć związanych z tematem projektu, promujących ciekawe, a często zabawne formy czytania. Na zdjęciu należało przedstawić osobę/ osoby czytające książki w nietypowych miejscach i sytuacjach. Celem było przekonanie uczniów, że czytanie to nauka i zabawa oraz pokazanie, że „ czytamy po to, by odkryć kim jesteśmy i kim możemy się stać”" i że czytać można dosłownie wszędzie.