Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Tegoroczny DBI odbędzie się we wtorek 9 lutego 2021 r. pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu”.

Żyjemy teraz w czasach, w których Internet  jest przestrzenią, gdzie nie tylko zdobywamy informacje i poznajemy otaczający nas świat. Tam też tworzymy i budujemy relacje, kształtujemy własną tożsamość, wyrażamy siebie. Nowy sposób zdobywania wiedzy w „sieciach społecznościowych” polega na wielogodzinnym przebywaniu w środowisku wirtualnym, gdzie uczymy się,  przeglądamy treści (również w celach rozrywkowe), jak  i aktywnie nawiązujemy kontakty. Media społecznościowe stały się platformą do wyrażenia naszego "ja". Jednak czy zawsze publikowanie informacji jest bezpieczne, a wizerunek kreowany w sieci jest spójny z naszym życiem codziennym? Jak mądrze i z dystansem korzystać z mediów społecznościowych?

 

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące współczesnej, wirtualnej rzeczywistości zapraszamy na cykl bezpłatnych wydarzeń w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Wrocławska Koncepcja Edukacyjna - 08-11 luty 2021 – debata, prelekcje, warsztaty

http://wke.wroclaw.pl/jak-wspierac-dziecko-w-samoregulacji-jak-rozpoznawac-potrzeby-dziecka-ktore-realizuje-online/

Link na wszystkie otwarte spotkania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/mar-ga3-uwm

Projekt Saferinternet.pl - 9.02.2021 godz. 17.00-20.30 - Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Projekt Saferinternet.pl – Webinaria - prezentacja narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.

https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html