Drodzy Rodzice!

Wychowanie dziecka to najważniejsza sprawa dla każdego z nas, dlatego dzielimy się wiedzą, wzajemnie się wspieramy i wzmacniamy wychowawcze kompetencje. Nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnościami, które pojawiają się w tym procesie, wówczas możemy skorzystać z pomocy specjalistów lub porad osób, które miały podobne problemy.

Idąc w tym kierunku chcemy Państwa zaprosić  do skorzystania z „Biblioteczki Rodzica”.

Na razie jest to kilka pozycji wydawniczych. Cześć książek została zakupiona z funduszy, jakie otrzymaliśmy w związku z realizacją  w naszej szkole  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Listę  stworzyliśmy konsultując się z pedagogiem i nauczycielami. Są to poradniki i literatura fachowa. Jedne książki dają konkretne odpowiedzi, pokazują przykłady „z życia wzięte”, inne opisują choroby i zagrożenia, jeszcze inne zmuszają do refleksji i zastanowienia się nad kondycją współczesnej rodziny.

Zanim będziemy mogli zaprosić Państwa do naszej biblioteki, proponujemy skorzystanie ze stron i artykułów internetowych, które mogą być wsparciem podczas pojawiających się problemów wychowawczych.

https://www.ore.edu.pl/2011/08/wydzia-wychowania-i-profilaktyki/

https://www.ore.edu.pl/2015/06/profilaktyka-agresji-i-przemocy_2/

https://www.saferinternet.pl/

http://www.dzieckowsieci.pl/

www.kbpn.gov.pl

https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/

Poradniki i artykuły