Czytaj! Zobacz więcej   LOGO NPRC 

 

Ten rok szkolny rozpoczynamy z książką w roli głównej. Zawsze w naszej szkole promujemy czytelnictwo, ale tym razem zwiększymy „siłę rażenia”. Jest to po części związane  z realizowanym w szkole Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

                    

W pierwszej kolejności powstała lista książek, które zostaną zakupione dzięki otrzymanej dotacji pieniężnej. Każdy miał szansę wpisać na listę nazwiska ulubionych pisarzy i tytuły ukochanych książek. Swoje literackie propozycje można było przysłać za pomocą formularza „Zaproponuj książkę do biblioteki szkolnej”. Otrzymane dofinansowanie w ramach NPRCz chcemy przeznaczyć na zakup nowości wydawniczych: beletrystyki, książek popularnonaukowych, poradników i innych, które będą uzupełnieniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

 

 

Część klas włączyła się do akcji „Czytanie na trawie” lub zaproponowała klasowego, czytelniczego Flash moba. W ten sposób chcemy zachęcić uczniów do czytania, częstszych odwiedzin w bibliotece oraz promowania  książek wśród rówieśników.

 

Zachęcamy również do udziału w akcji #Czwórka Inspiruje 2.0. Chcemy, abyście pisali krótkie teksty przedstawiające problematykę wybranych przez Was książek, które warto lub trzeba przeczytać. Wasze czytelnicze recenzje będą publikowane pod hasłem „Zaczytana Czwórka” na  stronie internetowej szkoły oraz fanpage’u „Czwórka-włącz wyobraźnię”.

 

To początek naszej czytelniczej przygody. Mamy nadzieję, że z przyjemnością, nie mniejszą niż czytanie książek, będziecie brać udział w przygotowanych dla Was czytelniczych wyzwaniach.