24 marca uczennice klasy 2D – Marcelina Kwapich i Oktawia Wiśniewska reprezentowały naszą szkołę w spotkaniu z finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Studium Języków Obcych na Politechnice Bydgoskiej.

 

prezentacja 

Przygotowały krótkie szkolenie, podczas którego zaprezentowały aplikację interentową Social Books Creator. Platforma ta została stworzona przez Archilabò Società Cooperativa Sociale – naszego partnera w projekcie „CHECK & DESIGN” programu Erasmus+. Aplikacja ta, to ciekawe narzędzie do edycji i udostępniania e-booków stworzona z myślą o wspólnym nauczaniu i uczeniu się.

Uczestnicy spotkania – uczniowie i nauczyciele z różnych szkół w Polsce - zostali zaproszeni do wspólnego tworzenia wirtualnej książki, która będzie otwartym zasobem inspiracji dla wielbicieli języka angielskiego oraz zbiorem wspomnień z realizacji Ogólnopolskiego Public Speaking Competition.

Oktawia i Marcelina pokazały jak trzeba się zalogować na stronę SBC i jak zostać współautorem tej książki, poprzez publikację tekstów, zdjęć, filmików.

 

Wspólne tworzenie książki może być początkiem dalszej współpracy i tworzenia nowych projektów.

Podziękowania dla Oktawii i Marceliny za promocję naszej szkoły i programu Erasmus.

 

Brawa dla ambasadorek Social Books Creator