Pokaż język!

Utworzono: sobota, 15, wrzesień 2012

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa i Centrum Edukacji Europejskiej ogłasza konkurs pt.

Pokaż język!

Celem  konkursu jest odkrywanie przez młodych ludzi dziedzictwa niematerialnego własnej okolicy: różnych odmian polszczyzny, zwłaszcza regionalnych i gwarowych; zwyczajów i tradycyjnych rzemiosł i inspirowanie do codziennego ich używania oraz praktykowania.

 Zadanie konkursowe: uczestnicy mają do wyboru realizacje pracy w formie:

1) fabularyzowanego filmu z zastosowaniem w czasie dialogów i narracji lokalnej odmiany języka polskiego – słów, zwrotów, sposobów wymawiania, akcentu. Fabuła filmu jest dowolna (komedia, dramat etc), ale powinna być osadzona w czasach współczesnych. Film powinien trwać maksymalnie 5 minut. Gotowy film należy umieścić w serwisie www.youtube.com

lub

2) dokumentalnego filmu przedstawiającego postać/postaci ściśle związane z lokalnymi rzemiosłami, sztuka, tradycjami i innymi zwyczajami charakterystycznymi dla okolicy lub regionu. Film powinien trwać maksymalnie 5 minut. Gotowy film należy umieścić w serwisie www.youtube.com

Uczestnikiem konkursu może być każdy zainteresowany, w wieku od 7 do 19 lat. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i może do niego przystąpić nieograniczona liczba uczestników. Uczestnikiem konkursu może być także ZESPÓŁ – prace konkursowa tworzy Ekipa filmowa składająca sie maksymalnie z 6 osób.

Ekipa filmowa musi posiadać pełnoletniego opiekuna – nauczyciela. Opiekun nie jest członkiem Ekipy i nie bierze udziału w jej pracach, ani w konkursie.

Uczestnik rozpoczyna udział w Konkursie w momencie wysłania Zgłoszenia przez siebie lub Opiekuna.

Terminy:

Do końca grudnia 2012 roku – nadsyłanie filmów przez Uczestników

Do końca lutego 2013 roku – nadsyłane projekty, spełniające kryteria zostaną ocenione przez jury.

Szczegółowy regulamin Konkursu na stronie:  www.edd2012.pl.

                                   Gorąco polecamy

       

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates