Narodowe czytanie

plakat narodowe czytanie 2014

6 września 2014r. zapraszamy wszystkich na godzinę 11.00 do filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Broniewskiego 1 na wspólne czytanie fragmentów TRYLOGII Henryka Sienkiewicza. Ten przepojony duchem polskości i głębokiego patriotyzmu cykl powieści jest tematem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej akcji - NARODOWE CZYTANIE.

Podstawowym celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę promowanie kultury żywego słowa.

 

Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie z bohaterami Trylogii.

Żaku! Przeczytałeś - podaj dalej.

 

Z niektórych książek się wyrasta ? ten fakt chcielibyśmy wykorzystać, próbując zachęcić studentów UKW do wzięcia udziału w zbiórce książek dla naszej biblioteki. Jesteśmy przekonani, że wśród studentów znajdą się osoby, które posiadają w swoich prywatnych zbiorach lektury szkolne, repetytoria, wydawnictwa popularnonaukowe, książki przydatne podczas przygotowań do matury, które są niepotrzebne ich obecnym właścicielom, a z powodzeniem posłużyć mogą naszym uczniom.

Liczymy też na książki ?do poczytania?, bo każdy inteligentny człowiek wie, że czytanie otwiera ocean możliwości?

Dlatego zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w akcji - ?Żaku! Przeczytałeś? ? Podaj dalej?. 

Na wszystkie książki czekamy do końca miesiąca w Punkcie Wypożyczeń Biblioteki UKW w Bydgoszczy.

 

plakat ukw

 

Biblioteka - miejsce dla wszystkich

 

Biblioteka to wyjątkowe miejsce. Gdzie za każdym regałem ukrywają się głód wiedzy razem z ciekawością świata. Gdzie cisza i skupienie towarzyszące poznawaniu, mieszają się z gwarem twórczych emocji. Przy bibliotece działa Salon Kulturalny ?Czwórka?, gdzie staramy się by literatura i sztuka były nam bliskie, a talenty i uzdolnienie nie pozostały w ukryciu.

Biblioteka to miejsce otwarte dla każdego.

Aby sprostać oczekiwaniom naszych czytelników biblioteka stara się różnymi sposobami wzbogacać księgozbiór. Dzięki współpracy z Biblioteką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Bydgoszczy otrzymaliśmy w darze ponad 120 książek, głównie popularnonaukowych, które zostaną włączone do szkolnych zbiorów.

Dzięki tym darom oraz książkom zakupionym z funduszy Rady Rodziców księgozbiór naszej biblioteki zyskuje na jakości.

Odwiedzaj systematycznie bibliotekę i sprawdzaj, jakie nowe książki znajdziesz na półkach.

Odwiedzaj Salon Kulturalny ?Czwórka? ? rozwijaj swoje zainteresowania, podziel się swoją pasją.

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates