Best English Speller

   Regulamin IXMiędzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego

Best English Speller

1. Konkurs Best English Spellerorganizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

2. Celem konkursu jest wykształcenie w uczniach nawyku korzystania ze słowników, doskonalenie umiejętności stosowania prawidłowej pisowni w języku angielskim, która jest niezbędna w pisemnym komunikowaniu się, oraz promowanie szkoły i zacieśnianie współpracy z gimnazjami i innymi szkołami ponadgimnazjalnymi Bydgoszczy.

 

3. Konkurs adresowany jest do gimnazjów, liceów ogólnokształcących i techników miasta Bydgoszczy. Odbędzie się w dwóch etapach 16 marca2018 r. od godz. 10.00 dookoło godz. 13.00 równoleglew dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, w Zespole SzkółOgólnokształcących nr 4 w Bydgoszczy, ul. Stawowa 39.

 

4. W konkursie biorą udziałzespoły2-osobowe. Do I etapu przystępujejeden zespół z każdej zgłoszonej szkoły. Do finału przystępują trzy najlepsze zespoły wyselekcjonowane w I etapie. Obydwa etapy mają miejsce tego samego dnia.

 

5. W I etapiezadaniem każdego z zespołów jest prawidłowe przeliterowanie wylosowanych pod przypisanymi numerami siedmiu słów w kategoriach:

a) Kultura i sztuka

b) Nauka i technika

c) Medycyna i zdrowie

d) Państwo i społeczeństwo

e) Edukacja i praca

f) Turystyka i sport

g) Jedzenie i zakupy.

 Każdyzespół usłyszy wylosowane słowo, jego definicję i przykład użycia w zdaniu. Czas na zastanowienie się to 30 sekund. Za każde poprawnie przeliterowane słowo można otrzymać 1 punkt. Zespoły mają do dyspozycji papier i przybory do pisania.

 

6. Do finału przystępują trzy zespoły z najwyższą ilością punktów. Ich zadaniem jest przeliterowanie siedmiu wylosowanych słóww kategoriach jak w I etapie o wyższym stopniu trudności po usłyszeniu ich wymowy i definicji. O wygranej decyduje ilość punktów zdobyta przez zespoły w finale. Jeżeli zespoły uzyskająrówne ilości punktów, nastąpi dogrywka.

 

7. W skład jury będą wchodzili nauczycielei lektorzy języka angielskiego. Ogłoszenie wyników nastąpi po II etapie – finale. Wszyscy finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a opiekunowie zaświadczenia.

 

8. Na sali konkursowej zakazuje się używania urządzeń elektronicznych i rejestrowania w formie pisemnej lub elektronicznej treści konkursu.

 

9. Zgłoszenia na konkurs (Załącznik 1) przyjmowane są do 9marca2018r.na adres:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lub na adres szkoły:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Stawowa 39

85-323 Bydgoszcz

 

 z dopiskiem:IX Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Best EnglishSpeller

 

tel. kontaktowe

784149328

605821106

603164184

tel./fax szkoły (052)373-14-65

 

W zgłoszeniach (Załącznik 1) należy podać nazwę i adres szkoły, nazwiska uczestników i ich zgody (jeżeli są to osoby pełnoletnie)/zgody ich rodziców lub opiekunów na wykorzystanie wizerunku w relacji fotograficznej z konkursu i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu, oraz nazwiska i adresy e-mail nauczycieli - opiekunów.

 

9. Dnia 8 marca2018 r. odbędą się eliminacje szkolne ZSO nr 4. Do eliminacji może przystąpić dowolna ilość zespołów2-osobowych. W skład jury będą wchodzili dwaj nauczyciele ZSO nr 4. Do etapu międzyszkolnego wybrana zostanie najlepszy zespół.

 

Organizatorzy:

 

Joanna Zalewska

Beata Leszczyńska

 

Iwona Ziębicka

 

>>>Regulamin wraz z załącznikami znajdziesz tutaj<<<

 


 

 

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates