Filtr
 • Biwak integracyjny pierwszych klas
 • Podziękowania

  logo male
  Gorące podziękowania składamy wszystkim uczestnikom obchodów Jubileuszu 60-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego: absolwentom, nauczycielom dawniej i obecnie pracującym, nauczycielom emerytom, uczniom i obsłudze szkoły oraz instytucjom i szkołom współpracującym.

  Podziękowania również kierujemy do firm i mediów, które wsparły nasze przygotowania do tych uroczystych chwil.

   

  Dziękujemy za spotkanie, wspomnienia, wzruszenia i wspólną zabawę.

  Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu!

  Zespół ds. Organizacji Jubileuszu 60-lecia IV LO

 • IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy świętowało w sobotę 60-lecie istnienia

   

    Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 9 mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Lotników 1). Na uroczystość przyjechało ponad 130 absolwentów. Wśród nich byli m.in. poseł Janusz Zemke, polityk, wiceminister obrony narodowej w latach 2001-2005 i wieloletni poseł na Sejm RP, na liście znanych absolwentów szkoły są także Stefan Pastuszewski, polityk, poseł na Sejm RP I kadencji w latach 1991-1993 oraz Tomasz Zaboklicki, prezes bydgoskiej PESY. Między godz. 11 a 14 absolwenci mieli okazję spotkać się z byłymi i obecnymi nauczycielami IV LO oraz zwiedzić budynek szkoły przy ul. Stawowej. Gmach z okazji uroczystości został specjalnie przystrojony.

   

  bal

  - Wyłożyliśmy nasze kroniki, archiwalne zdjęcia - informuje Joanna Zalewska, współorganizatorka uroczystości jubileuszowych, nauczycielka języka angielskiego. - Chętni mogą zajrzeć do dzienników i przypomnieć sobie, jakie oceny otrzymywali z poszczególnych przedmiotów - mówi Zalewska .

     W szkole były łzy radości, uściski i wspomnienia licealnych czasów. Po południu zaproszeni goście, nauczyciele z "czwórki" i absolwenci uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach w Kinoteatrze Adria. Jubileusz zwieńczył bal w hotelu Słoneczny Młyn.

  źródło: Gazeta Wyborcza

  Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ. Wkrótce również relacja fotograficzna w Galerii na stronie szkoły.

 • Jubileusz

  Drogi Absolwencie!

  Jubileusz 60 ? lecia IV LO w Bydgoszczy już 21.09.2013!!!

  Trwają ostatnie zapisy. Nie czekaj! To my czekamy na Ciebie!

   

  Zaproszenia dla osób, które zadeklarowały uczestnictwo w uroczystościach i uiściły opłatę, będą wydawane w dniu jubileuszu w IV LO, Kinoteatrze Adria i w Hotelu "Słoneczny Młyn".

   


  TUTAJ możesz wypełnić zgłoszenie i przejrzeć listę osób, które już biorą udział w obchodach


   

 • IV edycja projektu stypendialnego ?Zdolni na start?


     Uprzejmie informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  w Toruniu rozpoczął czwartą edycję projektu stypendialnego ?Zdolni na start?.
   
  zdolni
   
    Stypendia otrzyma 330 uczniów, którzy spełnią warunki do jego przyznania określone w regulaminie i otrzymają najwyższą liczbę punktów rankingowych. Wnioski należy wypełnić do 20 września 2013 roku, wg. instrukcji zawartej na stronie ZDOLNI NA START . Na powyższej stronie internetowej znajduje się także regulamin przyznawania stypendiów. Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny ? Agata Frątczak.

   

 • Ogłoszenie

  comenius
   
   
  Chcesz poznać nowych kolegów
  i nawiązać nowe kontakty
  Jesteś ciekawy nowych miejsc
  i nowych doświadczeń
  Chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe
   
  Ta propozycja jest dla Ciebie!
   
  Zebranie organizacyjno ? informacyjne odbędzie się w czwartek 5.09.2013r. o godz. 14.30 w sali 27
 • Powitanie pierwszoklasistów

   

  uscisk  Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego i Gimnazjum nr 48!
   
    Dziękujemy za wybranie naszych szkół. W tym roku aż 217 absolwentów gimnazjów złożyło podania do IV LO. Jest to rekordowa liczba. Dla porównania do I LO wpłynęło 168 podań, II LO ? 141 podań, III LO ? 130 podań, IV LO ? 217 podań, V LO ? 95 podań, VI LO ? 275 podań, VII LO ? 130 podań, VIII LO ? 205 podań, IX LO ? 125 podań.
   
    W roku szkolnym 2013/2014 naukę w IV LO rozpocznie 131 uczniów. Do klasy Ia? biologiczno-chemicznej przyjęliśmy 34 uczniów, do klasyIb ? przyrodniczo-turystycznej -  32 uczniów, do klasy Ic ? matematyczno-fizycznej - 32 uczniów i klasy Id ? humanistyczno-kulturoznawczej ? 33 uczniów.
   
  Wychowawcami klas pierwszych zostali:
   
  Klasa Ia ? Pani Alina Domańska
  Klasa Ib ? Pan Marian Konicz
  Klasa Ic ? Pani Hanna Tylicka
  Klasa Id ? Pani Bogumiła Myszkowska
  Klasa I gim. ? Pan Jerzy Piszcz
   
  Witamy i trzymamy za Was kciuki!
   
 • Maturzyści Czwórki w czołówce

   

    IV LO zajęło III miejsce w rankingu bydgoskich liceów, przygotowanym przez ?Express Bydgoski? (artykuł p. Katarzyny Słomskiej ?Matura na wysoki procent?, 02.09.2013). Ranking został oparty na wynikach matur pisemnych z przedmiotów podstawowych, opublikowanych przez OKE w Gdańsku.

   


   

  Średnia szkoły: 77,73%

  Język polski: 67,5%

  Matematyka: 79,8%

  Język angielski: 85,9%

   


   

  Gratulujemy!

   

 • Pomoc materialna dla uczniów

   

  Informujemy, że o pomoc socjalną w formie stypendiów szkolnych ubiegać się mogą wszyscy uczniowie, w rodzinach których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, które wynosi obecnie 456 zł netto.

  Wnioski należy składać do dnia 15 września w odpowiednim do miejsca zamieszkania urzędzie miasta/gminy, skąd też można właściwy druk wniosku.

  Uczniowie zamieszkali w Bydgoszczy mogą składać wnioski w szkole, do 13 września do godz.10.00. Druki wniosków znajdują się w sekretariacie szkoły oraz można je pobrać z naszej strony:

  - wniosek

  - załącznik do wniosku

 • ?Wyprawka szkolna? 2013/2014

   

  Podobnie jak w poprzednich latach, również w nadchodzącym roku szkolnym realizowany będzie Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, którego celem jest dofinansowanie zakupu podręczników.

  Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy nr 466/2013 z dnia 22 lipca 2013 r. istnieje możliwość składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników w 2013 roku w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna”. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do dnia 6 września, do godziny 10.00.
   

  Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz można je pobrać z naszej strony:

  - wniosek

  - załącznik do wniosku

 • WAKACJE

   

  wakacje

   

 • Kiermasz używanych podręczników


   ksiazki

    W dniach 24.06 ? 27.06.2013r. w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Będziecie mieli  okazję, aby sprzedać podręczniki młodszym koleżankom  i kolegom lub nabyć książki od uczniów klas starszych.

    Każdy kto chce sprzedać swoje podręczniki może je przynieść do biblioteki ? muszą być podpisane i wycenione. Przyjmowane będą jedynie podręczniki zgodne ze szkolnym zestawem podręczników, który  jest dostępny na stronie internetowej naszej szkoły.

    W nowym roku szkolnym kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniach od 3 do 6 września w godzinach od 8.30 do 12.00

   

 • Egzaminy poprawkowe

  Egzaminy poprawkowe

  JĘZYK POLSKI  

         -   25 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 206

  MATEMATYKA

          -   26 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 206

    Pisemny egzamin maturalny z matematyki

  w terminie poprawkowym

  25 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 208

   

   

 • Prezent dla Mamy

  Lubisz własnoręcznie tworzyć prezenty dla bliskich?
  Cenisz sobie oryginalny styl i unikatowe drobiazgi?
  Ta propozycja jest dla Ciebie!

  Salon Kulturalny ?Czwórka? zaprasza na kolejne zajęcia artystyczne. Wracamy do techniki decoupage.

  Sekret decoupage polega na tym, że każdy, niezależnie od wieku, płci i zdolności artystycznych może tworzyć piękne przedmioty. Butelki, pudełka, doniczki, podstawki ozdobione własnoręcznie to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. A kto jest dla każdego osobą najbliższą ? oczywiście Mama. Z okazji ich święta chcemy przygotować oryginalny dodatek do prezentu. Postaramy się przeobrazić zwykłe z pozoru świece w prawdziwe ?perełki?.

  swiece 1

  Technika decoupage nie wymaga posiadania niezwykłych umiejętności ? wystarczy trochę wyobraźni i odrobina chęci, a efekt jest murowany.

  Wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji przekonać się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 20 maja o godz. 14.20. Czekamy na Was jak zwykle w bibliotece szkolnej.

  Potrzebne materiały:

  Średniej wielkości świeca w kształcie walca lub kwadratowa w kolorze białym, kremowym, beżowym

  Serwetki z ciekawymi motywami, lepsze są z większymi motywami, ale ich wielkość musi pasować na naszą świecę

  Mała łyżeczka

  Ponadto można przynieść:

  Wstążki, koraliki, perełki ( ciekawie wyglądają perełki/koraliki na drucie)

  Brokat w różnych kolorach drobno zmielony

  Klej płynny, przezroczysty (do brokatu)

   swiece 2

   

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates