Filtr
 • Mikołajkowa Góra Grosza

   

  mgg

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mikołajkowej Góry Grosza. Są one dostępne TUTAJ

 • Szlachetni czwórkowicze


  szlachetna paczka1Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, ze nie jest im obojętny los ludzi będących w trudnej sytuacji i aktywnie włączyli się do zbiórka w ramach akcji ?Szlachetna Paczka". Nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali wspólnie paczki dla dwóch, niezależnych rodzin. Klasy pierwsze działały pod opieką pana Mariana Konicza, zaś pozostali zaangażowani uczniowie przygotowywali paczkę razem z panią Mariką Tokarską i panią Agatą Frątczak. W naszych ?Szlachetnych Paczkach? znalazły się trwałe produkty spożywcze, ubrania, zabawki, książki oraz upominki świąteczne dla wybranych przez nas rodzin. Mamy nadzieję, że nasz drobny gest sprawi, iż świąteczna atmosfera będzie w tych rodzinach bardziej radosna.

   


 • Kartki świąteczne

  Jest taki dzień, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia?

   

  Uczniowie i nauczyciele z grupy Comenius spotkali się po raz kolejny w bibliotece miejskiej na zajęciach plastycznych. Tym razem tematem naszych działań ?artystycznych? była kartka świąteczna.

  kartki2

 • Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w Szachach

   

  szachyDrużyna gimnazjalna wywalczyła V miejsce w szachowych Mistrzostwach Bydgoszczy  i awansowała do turnieju o Mistrzostwo Województwa, który odbędzie się w styczniu w Toruniu. Autorzy sukcesu to: Zuzanna Borkowska - kapitan zespołu - została dodatkowo mistrzynią damskiej szachownicy, Michał Gil, Grzegorz Zych i Kacper Kołodziejski.
   
  Opiekun:Beata Kołodziejska
   
 • Informacje

   

  19 listopada 2013r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Zgłosiło się sporo kandydatów z wielu szkół ponadgimnazjalnych. Nasza uczennica, Monika Kuziemska, wraz z innymi piętnastoma osobami, uzyskała tytuł młodej radnej. 26 listopada odbyła się oficjalna inauguracja oraz pierwsza sesja w Ratuszu IV Kadencji MRMB. Serdecznie gratulujemy!

  W poniedziałek, 2 grudnia 2013 roku, odbyła się w naszej szkole impreza Mikołajkowa organizowana przez RSU dla dzieci z indywidualnego nauczania z Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego nr 3. Na gości czekało wiele atrakcji, takich jak malowanie Mikołaja na balonach czy przedstawienie przygotowane przez członków samorządu. Na sam koniec każdy otrzymał małą niespodziankę w postaci słodkiego prezentu.

   

 • IV Ogólnopolski Turniej Gry w GO o Puchar Dyrektora IV LO w Bydgoszczy

   

  go7 grudnia 2013r miał miejsce kolejny już Turniej Gry w GO o Puchar Dyrektora IV LO. Co roku gromadzi on wierne grono uczestników i kibiców. I tym razem odbyły się rozgrywki dla dzieci i dorosłych. W klasyfikacji turnieju wśród juniorów najlepsi to:1. Marianna Szychowiak2. Julia Bednarska3. Kamil Kujawa, natomiast wśród dorosłych: 1. Maksym Wałaszewski2. Bruno Wałaszewski3. Łukasz Wierzbowski.

  Najwięcej emocji wzbudził pokaz przygotowywania sushi maki (tradycyjnego), w którym ryż zrolowany jest do wewnątrz oraz sushi uramaki, w którym ryż umiejętnie trzeba zrolować na zewnątrz, a jego przykładem może być California maki. Składnikami sushi jest ryż, którego rodzaj i sposób przygotowania są niezwykle ważne, a także ryba ? najlepiej świeżo złowionaJ, ale łosoś wędzony też doskonale smakuje. Można też dodać awokado, paluszek krabowy, ogórek świeży, a smak podkreślić łasabi ? ?chrzanem japońskim?.To wszystko zwijamy w algi nori ? morskie wodorosty. Składniki można komponować dowolnie. Popularne jest również jednoskładnikowe sushi ? hosomaki, np. algi, ryż i węgorz.

  Prezentację przygotowania sushi poprowadził Pan Klaudiusz Grabowski, organizator Turnieju i opiekun Klubu Japońskiego TokoroDokoro, działającego w ZSO nr 4. Nie brakowało chętnych do wprawiania się w serwowaniu sushi, co zostało uwiecznione na zdjęciach, do których obejrzenia zapraszamy do Galerii zdjęć.

  Młodzież z Klubu Japońskiego zaprezentowała również tworzenie papierowych form origami, które służą m.in. celom praktycznym, np. można składać kubeczki, kartoniki, ozdoby prezentowe i inne.

  Dla osób, które odwiedziły naszą szkołę w ten dzień była to okazja podzielenia się fascynacją Japonią i jej kulturą, a także spotkania z zapaleńcami gry w GO, których serdecznie pozdrawiamy.
   
 • Sukces piłkarek ręcznych

   

  pilka1

  W zakończonych Mistrzostwach Bydgoszczy w piłce ręcznej dziewcząt nasz zespół zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach wojewódzkich.

  pilka2

   

 • Dzień piżamowy

   Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii ze Specjalnego Dnia Piżamowego, który miał miejsce w naszej szkole w dniu 29.11.2013.

  pizama

  Zdjęcia są dostępne TUTAJ

 • Turniej GO

   

  go

   

 • Spotkanie z zagranicznymi wolontariuszami

   
  29 listopada w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przedstawicielki szkolnego wolontariatu wraz z opiekunem ? p. Agatą Frątczak wzięły udział w spotkaniu z grupą zagranicznych wolontariuszy. Wśród nich byli obywatele Bułgarii, Portugalii, Turcji, Gruzji i Azerbejdżanu. Każde państwo reprezentowało dwóch wolontariuszy, którzy pokazali krótkie filmy o swoich krajach oraz zapoznali nas z kultywowanymi w ich krajach tradycjami świątecznymi. Ten element spotkania był najciekawszy, bowiem jedynie Portugalię zamieszkuje, podobnie jak Polskę, większość ludzi wyznania katolickiego. W pozostałych państwach dominują inne religie, a co za tym idzie inne tradycje. Dzięki udziałowi w spotkaniu nauczyłyśmy się m.in. tradycyjnego azerbejdżańskiego tańca, składania noworocznych życzeń po turecku (tu można było język połamać ;-) )oraz nazw świąt w ojczystych językach wolontariuszy.
  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
   
 • Konkursy kuratoryjne


  Do etapów rejonowych przedmiotowych konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2013/14 awansowali:


  1. Wiktor Łukaszewski z klasy III G
  - z języka niemieckiego ? opiekun: mgr Paweł Romanowski
  - z geografii ? opiekun: mgr Krzysztof Chabasiński
  - z fizyki ? opiekun: mgr Danuta Podlaszewska
  - z biologii ? opiekun: mgr Danuta Matczak
  - z języka angielskiego ? opiekun: mgr Beata Leszczyńska
  - z matematyki ? opiekun: mgr Arkadiusz Czapiewski
  - z chemii ? opiekun: mgr Alina Domańska
  - konkurs ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego? ? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki

  2. Michał Gil z klasy III G
  - z geografii ? opiekun: mgr Krzysztof Chabasiński
  - z fizyki ? opiekun: mgr Danuta Podlaszewska
  - z historii ? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki
  - z języka angielskiego ? opiekun: mgr Beata Leszczyńska
  - z matematyki ? opiekun: mgr Arkadiusz Czapiewski
  - konkurs ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego?? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki

 • Patriotycznie o niepodległości

   

  11 listopadaW ZSO nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku odpowiedzialność za zorganizowanie szkolnych obchodów tego narodowego święta została powierzona świeżo upieczonym humanistom ? klasie 1D LO oraz jej wychowawczyni ? Pani Profesor Bogumile Myszkowskiej. Inicjatywę przejęła uczennica tej klasy ? Joanna Tarasińska, która świetnie sprawdziła się w roli autorki przedsięwzięcia, tworząc spektakl pod tytułem ?Młodzi nienaganni?. Po dwóch tygodniach prób, w piątek, pierwszoklasiści poprowadzili uroczystość. Nie mogło zabraknąć czysto historycznego akcentu, dlatego przemówienie wygłosił Pan Profesor Piotr Łabenda. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Kijewska?Południak podsumowała Jubileusz 60?lecia Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Bydgoszczy, wręczając nagrody uczniom szczególnie zaangażowanym w organizację Święta Szkoły. Przeżyliśmy ten dzień w radości i podniosłym nastroju, dumnie nosząc na piersiach biało-czerwone wstążki. Klasa 1D sprawdziła się świetnie, przygotowując swoją pierwszą uroczystość. 

   

  Aby uczcić 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w X Przeglądzie Polskiej Poezji Patriotycznej. Konkurs recytatorski zorganizowany został przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy i odbył się 29 listopada. ?Czwórkę? reprezentowali: Monika Kuziemska z kl. 2D, Anna Kwiatkowska z kl. 1D i Artur Ziółkowski z kl. 1C, konkurując o najwyższe laury z uczestnikami indywidualnymi oraz z zespołami z innych bydgoskich szkół. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Kwiatkowska za recytację fragmentu ?Kwiatów polskich? Juliana Tuwima. Z uznaniem jury spotkała się również interpretacja utworu ?Wiersz dydaktyczny? Bogusława Żurakowskiego, zaproponowana przez Monikę Kuziemską. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowany został również Artur Ziółkowski, który zaprezentował fragmenty ?Balu w Operze? Juliana Tuwima. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Szczęśliwy numerek na grudzień

   

  2-6 grudnia
  poniedziałek 1
  wtorek 15
  środa 9
  czwartek 24
  piątek 32
  9-13 grudnia
  poniedziałek 10
  wtorek 7
  środa 33
  czwartek 27
  piątek 22
  16-20 grudnia
  poniedziałek 4
  wtorek 11
  środa 5
  czwartek 34
  piątek 30

 • Konkurs na logo projektu COMENIUS

  konkurs_logo.jpg

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie na opracowanie symbolu graficznego ( logo) naszego projektu

  ?Healthy Living In Europe? w ramach programu Comenius

   ? Partnerskie Projekty Szkół.

   
  Liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność!
   

   

  I nagroda to wyjazd z grupą Comenius do Niemiec w maju 2013!!!!

   

 • Uroczyste otwarcie odnowionej sali gimnastycznej

   slubowanie.jpgTego momentu wszyscy nie mogliśmy się doczekać, szczególnie nauczyciele wychowania fizycznego. 26 listopada została uroczyście otwarta odnowiona sala gimnastyczna, na której remont pozyskane zostały pieniądze z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

   Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali : Pani Dyrektor Katarzyna Kijewska ?Południak, Pan Rafał Szulakowski , który pozyskał finanse na remont pomieszczeń przy sali gimnastycznej, Radosław Tomkiewicz z kl. 3e i Krzysztof Sośnicki z kl. 3a, którzy poświęcili swój czas biorąc udział w remoncie. Pani Dyrektor podziękowała również Panu Andrzejowi Stosikowi i Panu Klaudiuszowi Grabowskiemu oraz Piotrowi Grabowskiemu i Karolowi Höftowi, absolwentom IV LO, którzy przyczynili się również do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Następnie Pani Dyrektor zapoznała uczniów z raportem z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

    26 listopada stał się również wyjątkowym dniem dla uczniów klas I Gimnazjum nr 48 i IV Liceum Ogólnokształcącego, którzy ślubując na sztandar szkoły zostali uroczyście włączeni do społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego. Zaprzysiężona została także nowa Rada Samorządu Uczniowskiego z Jagodą Szulc ? Przewodniczącą i Patrycją Harczenko - Wiceprzewodniczącą, a uczniowie poznali swojego nowego Rzecznika Praw Ucznia, Panią Katarzynę Jędrzejczyk.

   Następnie Pani Wicedyrektor Justyna Rościszewska  pogratulowała sukcesów Kacprowi Lechowi i Jędrzejowi Kućmaja z kl. 3 gimnazjum, którzy zdobyli wyróżnienia w konkursie historycznym ?Polsko, kocham Cię!?, Agnieszce Kartaszewicz z kl. 2d za zdobycie I miejsca w Konkursie Pieśni Patriotycznej ?Polsko, kocham Cię!?, Zuzannie Poćwiardowskiej z kl. 2d za zdobycie II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej, drużynie dziewcząt w piłce ręcznej za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Bydgoszczy oraz drużynie korfballowej za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Korfballu.

   Pani Wicedyrektor poinformowała również o zdobyciu przez Patrycję Nowakowską z kl. 2a Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz o zdobyciu nagród pieniężnych przez laureatów przedmiotowych konkursów kuratoryjnych: Agatę Wardę (opiekun - Pani Alina Domańska), Zofię Walerjan i Martę Dobrzyńską (opiekun ? Pani Danuta Matczak) oraz finalistkę Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Dominikę Lang (opiekun ? Pani Joanna Kolan). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   Uroczystość została uświetniona występem Agnieszki Kartaszewicz i Mai Miechowicz z klasy 2d, entuzjastycznie przyjętym przez uczestników gali.

   

 • Koncert charytatywny "4LOve"

    20 października 2012 roku na bydgoskiej sali APK przy Wyższej Szkole Gospodarki odbył się  koncert charytatywny pod nazwą "4LOve", zorganizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, z którego dochód przekazano na rzecz chorej Kasi - podopiecznej fundacji "Wiatrak". Inicjatorem tego wydarzenia była Dominika Król.

   koncert.jpg

    W koncercie charytatywnym wzięło udział ponad 200 młodych ludzi, którzy przyszli posłuchać dobrej muzyki i wspomóc Kasię. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy następujących zespołów: Archandia, Butelki Zwrotne, SielSKA, Heldorado i Fart Grupa. W przerwach między występami odbyła się licytacja przedmiotów, które przyniosły dochód o łącznej wartości około 200 złotych. Były to przedmioty przekazane przez artystów i nie tylko, między innymi koszulka zespołu Fart Grupa oraz płyta zespołu Butelki Zwrotne.

    Impreza została bardzo pozytywnie odebrana przez uczestników. Podczas koncertu zebraliśmy 1200 złotych. Kwota ta w całości została przekazana Kasi.

    Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz filmu przygotowanego przez ENJOY Bydgoszcz.

   

 • Turkey

  Turkey - Beyşehir Anadolu Ö?retmen Lisesi - Beyşehir

  Our school is located in Beyşehir. Beyşehir is one of the best places in the world to watch the sunset with a unique landscape which consists of lake and mountains. Beyşehir  -  famous for its unique nature. Beyşehir Anatolian Teacher Training High School is the best school in Beyşehir. As our scope is national, we don't only teach the students in this region  but also have student from all over Turkey. We have 410 students aged between 14-18 and 35 teachers. We also have a dormitory for boys and a gym.

  As we are a boarding school, our students face some serious problems. Their problems are really different from the students who live with their families. Because of this they need to be provided with special care. First of all, they live away from their families, they have to learn to live and cope with with problems on their own. When they start at our school they start to learn much about life. This period isn't always so brilliant. They face so many problems that some of them choose to leave school and enroll to a school closer to their family homes.

  Living at a boarding school is not easy, our pupils have to obey rules and behave according to them. They have to sleep, eat, wake up, study, bathe, do the laundry, do sports, visit their families, go to school in accordance with the rules or regulations. Leading such a life causes them to have extra stress in their daily life compared to the other students. As high school students in Turkey, our students have to study for university entrance exams. They start worrying about being accepted at universities and their future when they start this school. To be successful at university entrance exams, they also continue some extra courses at the weekends except for their regular lessons at school during weekdays.  So they don't have enough time to spend on social activities.

  With this project, we aim to show to our students some alternative ways how to cope with stress. They will have a chance to see how other students in the world live and they will get some help from those students about stress.

   

   

   

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates