Szlachetna Paczka

Utworzono: środa, 04, grudzień 2019 Marika Tokarska

 

Drodzy uczniowie!

 

Każdego roku nasza szkoła przyłącza się do akcji Szlachetna Paczka. Tak jest i tym razem. Prosimy o Wasze wsparcie, abyśmy mogli sprawić szczęśliwe święta kolejnej rodzinie. Poniżej przedstawiamy Wam rodzinę i jej potrzeby. Możecie wesprzeć ją przynosząc potrzebne im rzeczy indywidualnie, lub zorganizować zbiórkę w ramach klasy.

 

Dary prosimy przynosić do 4 grudnia do sali nr 27 do Pani Mariki Tokarskiej. 6 grudnia wszystko musi już być spakowane i zawiezione, dlatego nie czekajcie do ostatniej chwili.

 

Historia Rodziny

 

Pani Barbara (lat 42) samotnie wychowuje troje dzieci (Olek lat 12, Krzysztof lat 9, Marta lat 7). Ma również pełnoletniego syna, który się usamodzielnił. Zdecydowała się odejść od męża, który zatracał się w hazardzie, bił ją i najstarszego syna. Podjęła bardzo odważną decyzję i wzięła na siebie cały trud samodzielnego wychowania dzieci. Przez to musiała zrezygnować ze stałej pracy, ponieważ wówczas dzieci byłyby pozostawione same sobie. Obecnie pracuje dorywczo, zarabiając średnio 500 zł w miesiącu. Bardzo cieszy się, że może chociaż to zarobić dodatkowo. Rodzina utrzymuje się również ze świadczeń przyznanych przez MOPS, a mimo to, po zrobieniu wszystkich opłat zostaje im raptem 137 zł na jednego członka rodziny.

 

Trudne sytuacje bardzo wzmocniły więzi w rodzinie, zwłaszcza między rodzeństwem. Pomimo, że korzystają z pomocy psychologów są niezwykle pogodnymi i radosnymi dziećmi. Mama stara się zapewnić im jak najlepsze dzieciństwo i pomimo, że dzieci nie mają wiele - nie wyglądają na niezadowolone. Bardzo się cieszą ze wszystkiego co mają. Posiadają swoje pasje, które chcą rozwijać, takie jak: gra w piłkę nożną, jazda na rowerze czy informatyka. Pani Barbara jest przede wszystkim wdzięczna za to, że zarówno dzieci jak i ona są zdrowi. Marzą o spokoju w życiu i stabilizacji.

 

Kluczowe potrzeby Rodziny

Odzież

Inne

Szczególne upominki

 

1. Pralka

2. Patelnia

3. Żywność trwała

4. Środki czystości

5. środki do prania

1. Olek – 164cm – kurtka zimowa, bielizna,

2. Krzysztof  152 cm -  bielizna, buty zimowe 39, sportowe 39, najlepiej niebieskie lub czerwone

3. Marta  - 134 – bielizna, skarpetki

4. Barbara – rozmiar M- skarpetki 39,

1. Artykuły szkolne

2. Prześcieradła

3. Pościel

4. Pomoc prawna w sprawie byłego męża, któremu prawnie przysługuje mieszkanie tak jak Pani Barbarze.

1. P. Barbara – średnia torebka

2. Olek - gra planszowa dla całej rodziny

3. Krzysztof - rękawiczki do treningów

4. Marta – ozdoby do włosów

 

 

 

 

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates